Ndërlidhjet

SHKUP


Policia e Maqedonisë njofton se selia e Partisë së Bashkimit Demokratik për Integrim në Shkup është sulmuar në orët e mëngjezit me armë automatike dhe me një granatë, por nuk u raportua për viktima apo të plagosur.
Ky është sulmi i katërt kundër selisë së BDI-së në Shkup që nga fillimi i fushatës për zgjedhjet parlamentare të shtatorit.
Nuk u raportua për motivet e sulmit apo identitetin e personave që sulmuan selinë e partnerit të qevrisë së koalicionit.
XS
SM
MD
LG