Ndërlidhjet

BAGDAT


Iraku ka bashkëpunuar plotësisht me inspektorët e kontrollit të armëve, ka deklaruar në një konferencë për shtyp gjatë ditës, ministri i jashtëm iraken, Naji Sabri.
Sabri ka nënvizuar se inspektorët kanë mundur të vizitojnë qindra qendra në dy muajt e fundit dhe shpreson se sipas tij ata do të parandalojnë sulmet e planifikuara amerikano-britanike.
XS
SM
MD
LG