Ndërlidhjet

JERUSALEM


Në prag të zgjedhjeve në Izrael, trupat izraelite kanë vendosur ndalim qarkullimin nga Rripi i Gazës dhe Bregu Perëndimor drejt Izraelit dhe kanë bllokuar pikat kufitare me Jordaninë dhe Egjiptin.
Anketat tregojnë se kryeministri izraelit Ariel Sharon do të jetë fitues, ndërkohë që parashihet se do të ketë probleme në krijimin e koalicionit qeverisës.
XS
SM
MD
LG