Ndërlidhjet

SOFJE


Kryeministri bullgar ka larguar nga detyra dy nga zëvendësministrat e mbrojtjes për shkak të tregtisë së paligjshme të armëve dhe materialeve ushtarake me Sirinë. Mendohet se një pjesë e materialeve kanë shkuar në Irak.
Tregtia e armëve e ndërmarrjes shtetërore Terem, doli në dritë në fund të vitit të kaluar.
Siria dhe Iraku janë dy vende, të cilat Departamenti amerikan i Shtetit i ka futur në listën e vendeve që financojnë terrorizmin.
XS
SM
MD
LG