Ndërlidhjet

PRISHTINË/BRUKSEL


Shefi i UNMIK-ut Michael Steiner arrin sot në Bruksel ku do të takohet me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për politikën e jashtme dhe sigurinë, Javier Solana.
Në Bruksel mbahet edhe mbledhja e ministrave të BE-së ku do të diskutohet edhe për Ballkanin, e në këtë kuadër edhe për Kosovën.
Michael Steiner pritet të inkuadrohet në këte pjesë të mbledhjes.
XS
SM
MD
LG