Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Saddam Hussein u ka thënë komandantëve ushtarakë se duhet të jenë syçelët kundër tradhëtisë dhe ka kërkuar të jenë të gatshëm për t’u ballafaquar me çfarëdo sulmi të mundshëm të udhëhequr nga forcat e Shteteve të Bashkuara.
Ndërkaq, zëvendës kryeministri irakian, Tareq Aziz në një intervistë për mediat e Kanadasë ka thënë se Iraku do të sulmojë Kuvajtin nëse forcat e Shteteve të Bashkuara e invadojnë prej andej vendin e tij, por jo edhe vetë truallin amerikan.
XS
SM
MD
LG