Ndërlidhjet

KAIRO


Gjenerali i Shteteve të Bashkuara, Tommy Franks, është takuar në Kairo me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak ku bisedoi për krizën irakiane dhe çështje të tjera.
Gjenerali Franks, i cili komandon forcat amerikane në Lindje të Afërt dhe në Azinë Qendrore, u nis javën e kaluar në një turne në Gjirin Persik, ku Shtetet e Bashkuara po përqëndrojnë trupat për intervenim të mundshëm në Irak.
XS
SM
MD
LG