Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara dhe Turqisë u takuan sot që të diskutojnë pasojat e mundshme nga një luftë në Irak, veçanërisht planet për të ndihmuar refugjatët e mundshëm.
Turqia, aleate e Shteteve të Bashkuara dëshiron të parandalojë krizën e refugjatëve në rast lufte në Irakun fqinj.
XS
SM
MD
LG