Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Raportohet se të paktën tre palestinezë janë vrarë sot nga një shpërthim në një shtëpi në Rripin e Gazës dhe katër të tjerë në Xhenin gjatë konfrontimit me trupat izraelite.
Helikopterët izraelitë kanë qenë aktivë gjatë kohës së shpërthimit në Rripin e Gazës, por nuk thuhet me saktësi nëse kanë qenë ndërlikuar në atë shpërthim.
Incidentet kanë ndodhur para se në Izrael të hapen kutitë e votimit.
XS
SM
MD
LG