Ndërlidhjet

TIRANË


Dy luftanije të Shteteve të Bashkuara, aeroplan bartësi Harry Truman dhe kryqëzorja raketore, San Jacionto ndodhen në Detin Adriatik që të marrin pjesë në stërvitjet e përbashkëta ushtarake me ushtrinë e Shqipërisë, njoftoin ministria e Mbrojtjes në Tiranë.
Stërvitjet që mbahen në bregdetin afër Vlorës kanë për qëllim të ndihmohet ushtria shqiptare që të arrijë standardet e NATO-s.
Stërvitjet kanë filluar të shtunën e përfundojnë në 10 shkurt.
XS
SM
MD
LG