Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i Jashtëm i Iranit, Kamal Kharrazi hodhi poshtë akuzat e presidentit George Bush nga fjalimi i tij kur tha se Irani mbështet terrorizmin dhe ndjek armët për zhdukje në masë.
Kharrazi tha se akuzat e George Bush janë “falso dhe të pa-baza” dhe se Amerika vazhdon të ndjekë qasje të gabuar kundrejt Iranit.
XS
SM
MD
LG