Ndërlidhjet

BAGRAM


Forcat e Shteteve të Bashkuara në Afganistan janë vënë në përndjekjen e kryengritësve anti qeveritarë që shpëtuan nga luftimet e djeshme në rajonet jug-lindore pranë kufirit me Pakistanin.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, koloneli Roger King tha se nuk ka më luftime dhe krahas përndjekjes po gjurmohet edhe një kompleks prej më se 160 shpellash në ato rajone të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG