Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit sot vazhdon bisedimet me dy kryeinspektorët për armatimin në Irak, Hans Blix dhe Mohamed El Baradei.
Takimi është një mundësi për anëtarët e Këshillit që të paraqesin pikëpamjet e tyre të fundit se si të shkohet më tej me procesin e çarmatosjes së Irakut.
Disa shtete, përfshirë Rusinë, Francën dhe Gjermaninë kanë thënë se ata presin paraqitjen e sekretarit amerikan të shtetit, Colin Powell javën e ardhëshme në Këshillin e Sigurimit lidhur me programet irakiane të armatimit.
XS
SM
MD
LG