Ndërlidhjet

BRUKSEL


Asamblea e Bashkimit Evropian ka filluar debatin lidhur me krizën irakiane, kurse disa deputetë valvitën pankarta proteste ndaj luftës së mundëshme në Irak.
Zyrtarët e lartë të Bashkësisë, Javier Solana dhe Chris Patten thanë se çfardo lufte kundër Irakut varet nga Kombet e Bashkuara, e jo nga Shtetet e Bashkuara.
Bloku i 15 vendeve është i përçarë kur është fjala se a do të mbështeste një fushatë ushtarake të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG