Ndërlidhjet

SHKUP


Forcat e Bashkimit Evropian do të marrin nga NATO misionin paqëruajtës në Maqedoni nga mesi i marsit apo më së voni deri nga fillimi i prillit, ka deklaruar në Shkup përfaqësuesja e BE-së, Klaris Pastori.
Në konferencë për shtyp, zyrtari i NATO-s, Per Strosmoen e ka vlerësuar si të qetë dhe stabile situatën e sigurisë në Maqedoni, kurse zëdhënësi i OSBE-së, Volfgang Greven tha se është rritur tejmase kriminaliteti.
XS
SM
MD
LG