Ndërlidhjet

GREND REPIDS, MIÇIGEN


Presidenti George Bush ka deklaruar mbrëmë se lufta kundër terrorit përfshinë presidentin irakian, Saddam Hussein.
“Për shkak të lidhjeve me al Kaidë, për shkak të historisë së tij, ai është rrezik për popullin amerikan, dhe ne do të duhet të merremi me te” , ka deklaruar presidenti amerikan.
George Bush i ka bër apel mbarë botës që të bashkohet dhe t,i bëjë presion presidentit irakian Saddam Hussein që të çarmatoset, ndryshe tha se për hir të paqës do të udhëheqë koalicionin e vendeve të vullnetëshme që t,a çarmatosin.
XS
SM
MD
LG