Ndërlidhjet

HEBRON


Tanket dhe trupat izraelite hyrën në qytetin Hebron në Bregun Perëndimor, vunë orën policore dhe fillan bastisjet shtëpi më shtëpi për militantë të dyshuar palestinezë.
Armata izraelite tha se po godet “infrastrukturën e terrorit” dhe njofton se mbrëmë ka arrestuar 19 militantë palestinezë në Bregun perëndimor, kurse në Gaza ka shkatërruar 21 shtëpi.
XS
SM
MD
LG