Ndërlidhjet

BAGRAM


Trupat e Shteteve të Bashkuara vazhduan përndjekjen e kryengritësve të armatosur në shpellat e Afganistanit juglindor pas bombardimeve të rajonit dhe luftimeve që u zvilluan të hënën kur u vranë së paku 18 kryengritës.
Zëdhënësi i ushtriasë marikane, koloneli Roger King
tha se disa nga rreth 80 kryengritësit ose fshihen në afro 100 shpellat e rajonit, ose kanë kaluar në Pakistan.
XS
SM
MD
LG