Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria është e gatëshme që të ofrojë 150 trupa të specializuara joluftarake në rast sulmi ushtarak të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut, tha zëdhënësja e ministrisë së Mbrojtjes, Roumyana Strugarova.
Zëdhënësja ka thënë se trupat do të ofronin mbështetje logjistike dhe mund të vepronin si forcë paqëruajtëse pas përfundimit të luftës së mundëshme.
XS
SM
MD
LG