Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të “gabonin seriozisht” nëse mendojnë se Koreja e Veriut do të jetë vëzhgues pasiv i hapave amerikane për përmbysjen e regjimit të Phenianit.
Ambasadori i Koresë së Veriut në Kinë Çoe-Jin-Su deklaroi:
“E kundërshtojmë çdo përpjekje për të internacionalizuar çështjen bërthamore në siujdhesën e Koresë, dhe kurrë nuk do të marrim pjesë në çfarëdo forme të bisedimeve shumëpalëshe”, tha Jin-Su.
XS
SM
MD
LG