Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri britanik Tony Blair ka kërkuar miratimin e një rezolute të re, që do të autorizojë sulmet e mundshme ushtarake kundër Irakut.
Komentet e kryeministrit britanik u bënë pak përpara takimit me presidentin amerikan George Bush.
Ndërkaq nënpresidenti amerikan Dick Cheney duke folur gjatë ditës lidhur me krizën irakene ka thënë:
“Kursi i këtij vendi nuk varet nga vendimet e të tjerëve. Cfardo aksioni që kërkohet, kurdoherë që është i nevojshëm, ne do të mbrojmë lirinë dhe sigurinë e popullit amerikan”, nënvizoi nënpresidenti Cheney.
XS
SM
MD
LG