Ndërlidhjet

BAGDAT


Një zyrtar i lartë iraken ka bërë të ditur se qeveria e tij nuk mund të garantojë sigurinë e aeroplanëve vëzhgues të Kombeve të Bashkuara derisa aeroplanët amerikanë dhe britanikë qarkullojnë në zonën e ndalim-fluturimit.
Sipas zyrtarit iraken kjo është arsyeja që nuk po i lejohet inspektorëve ushtrimi i kontrollit nga ajri.
XS
SM
MD
LG