Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeinspektori i OKB-së për armatimin, Hans Blix ka thënë se do te takonte lideri irakian Saddam Hussein po të ftohet për bisedime në Bagdad dhe do të kërkonte prej tij që të bashkëpunojë më aktivisht me inspektorët e armatimit.
Ndërkaq, ekipe të inspektorëve kanë vazhduar sot gjurmimin për armë të ndaluara në Irak duke vizituar së paku 10 lokacione në mesin e të cilëve edhe një univerzitet.
XS
SM
MD
LG