Ndërlidhjet

BEOGRAD


Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel thotë se mbrëmë “është tentuar rrëmbimi i tij” për t,a dorëzuar në Tribunalin e Hagës dhe opinionit t,i thuhej pastaj se kishte udhëtuar vullnetarisht, por se kjo “ka dështuar”.
Sheshel tha në konferencë për shtyp se ka rezervuar biletë udhëtimi për në Hagë në 24 shkurt, se do t,i përgjigjet çfardo thirrje të Tribunalit të Hagës, por se në shtëpin e tij mund të shkohet vetëm me “urdhër arrest”.
XS
SM
MD
LG