Ndërlidhjet

BUJANOC


Kryetari i Kuvendit të Bujanocit, Nagip Arifi u ka bërë thirrje këshilltarëve serbë që të kthehen në parlamentin lokal dhe të marrin pjesë në punimet e tij.
Këshilltarët serbë ka dy muaj bojkotojnë punimet e Kuvendit të Bujanocit, duke u ankuar për majorizim, por Nagip Arifi i hedh poshtë këto pretendime të tyre.
“Nuk është e vërtetë se egzsiton majoriziom i tyre nga ana e këshilltarëve shqiptarë”, i ka deklaruar Arifi televizionit të Jagodinës.
XS
SM
MD
LG