Ndërlidhjet

PEKIN


Një kinez i papunë i armatosur me një kanaqe të mbushur me benzinë ka tentuar të rrëmbejë një aeroplan të Kinës në linjat e brendëshme dhe t,a drejtojë nga Tajvani, por është penguar, njofton agjencia Xinhua.
Agjencia thotë se personi u arrestua, kurse aeroplani arriti në vendin ku ishte nisur.
XS
SM
MD
LG