Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke ka arrestuar një politikan lokal të dyshuar se është pjestar i grupit të guerrilës urbane, Lufta Revolucionare Popullore, që mbahet përgjegjëse për më shumë se 300 sulme me bomba dhe dy vrasje gjatë 20 viteve.
XS
SM
MD
LG