Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara do të ndërmarrë hetime të trefishta paralele për caktimin e shkaqeve të tragjedisë së anijes së Gjithësisë, Kolumbia me ç,rast humbën jetën shtatë astronautë.
Kryetari i Komitetit për Shkencë pran Dhomës Përfaqësuese, Sherwood Boehlert tha se NASA dhe Kongresi i Shteteve të Bashkuara duhet të punojnë bashkërisht që të sigurojnë hetime më të plota të mundëshme.
NASA njofton se fluturimet në Gjithësi do të shtyhen derisa të vërtetohen shkaqet e sakta për katastrofën e Kolumbias.
XS
SM
MD
LG