Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Në Çeçeni është vrarë shefi i policisë së një distrikti të Groznit, kur vetura e tij ka shkelur në minë, njoftojnë zyrtarë të administratës pro-moskovite.
Zyrtari anonim ka thënë se në sulme dhe konfrontime me kryengritës çeçenë në harkun e fundit kohorë janë vrarë 4 ushtarë rus, kurse 12 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG