Ndërlidhjet

PRAGË


Vacllav Havell, shkrimtari disident dhe lideri anti-komunist i cili pat ndihmuar për rrënimin e Perdes së Hekurt në Evropën Lindore, sot u nda nga posti pas 13 vitesh si president i Republikës Çeke.
Havell falenderoi bashkëkombasit në një fjalim për besimin që i patën dhënë dhe uroi që sa më parë të zgjedhin pasardhësin e tij.
XS
SM
MD
LG