Ndërlidhjet

PRIZREN


Trupi gjykues ndërkombëtar në Prizren nesër do të shpallë verdiktin nga procesi gjyqësor kundër Angjelko Kollashinit , të akuzuar për krime lufte.
Gjykaci ndërkombëtar, Tomas Hikman e ngarkonte Angjellko Kollashinin për pjesëmarrje në vrasje dhe deportime të shqiptarëve të Kosovës nga rrethi i Rahovecit në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG