Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti federal jugosllav sot diskuton Kartën kushtetuese me të cilën formohet bashkësia e re me emrin Serbia dhe Mali i Zi, që i jep fund egzistencës së Jugosllavisë.
Shpallja e bashkësisë së re është paraparë për sot në orën 8 të mbrëmjes, ka paralajmëruar zyrtari i lartë i parlamentit, Dragoljub Miçunoviq.
XS
SM
MD
LG