Ndërlidhjet

BUJANOC


Ambasdadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Villiam Montgomeri ka qëndruar në Bujanoc dhe ka lavdëruar zhvillimin e situatës në ate rajon, por ka thënë se ka mbetur edhe shumë për tu bërë për një jetë të qëndrueshme multietnike të shqiptarëve, serbëve dhe romëve të atjeshëm.
Në një tjetër zhvillim, mediat e Beogradit njoftojnë se në Bujanoc sonte është vrarë një pjestar i Agjencisë inforamtive serbe të sigurisë, me përkatësi shqiptare, nga pesrsona të maskuar.
XS
SM
MD
LG