Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush iu bashkua mijëra njerëzve në qendrën kontrolluese të misioneve të NASA-s në Houston të Teksasit, për t,u bërë nderime shtatë astronautëve që humbën jetën në katastrofën e anijes kozmike Kolumbia.
“Astronautët dhe astronautet e Kolumbias udhëtuan mëse 6 milion milja dhe ishin vetëm disa minuta largë se të kthehen. Humbja ishte pikëlluese dhe e tmerrshme, kurse për familjet e tyre dhembja është e mdhe. Kombi ynë ndan me ju pikëllimin dhe krenarinë”, ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG