Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekertari amerikan i shtetit , Colin Powell paraqet sot prova të reja në Këshillin e Këshillin e Sigurimit që thuhet se dëshmojnë se Iraku disponon programe armësh të ndaluara dhe se i fsheh nga inspektorët e Kombeve të Bashkuara.
Colin Powell, i cili pritet të diskutojë edhe lidhjet e supozuara të Irakut me rrjetin terrorist al Kaida, do të shoqërohet në sesionin e Këshillit të Sigurimit nga drejtori i CIA-s, George Tenet.
XS
SM
MD
LG