Ndërlidhjet

SIDNEJ


Dhoma e Epërme e Parlamentit të Australisë kaloi një votim mosbesimi ndaj kryeministrit John Howard lidhur ate se si ai merret me krizën irakiane.
Mirpo debati ka karakter simbolik dhe nuk do të ketë ndikim në vendimin e qeverisë australiane që të dërgojë 2000 trupa në Gjirin Persik në kuadrin e përgatitjeve për luftë të mundëshme në Irak.
XS
SM
MD
LG