Ndërlidhjet

KANDAHAR


Gjenerali afgan, Khan Mohammad thotë se tre ushtarë qeveritarë dhe pesë kryengritës janë vrarë gjatë luftimeve afër Kandaharit.
Gjenerali Khan ka thënë se luftimet me forca të mbetura talibane dhe grupit Hezb-e-Islami filluan dje në tre fshatra afër Kandaharit dhe akoma vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG