Ndërlidhjet

ZAGREB


Shtetet e Bashkuara dhe Kroacia kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për parandalimin e proliferimit të armëve për shkatërrim në masë.
Zyrtarët amerikanë thanë se marrëveshja nuk ndërlidhet me luftën e mundëshme në Irak, por lavdëruan Kroacinë si “partner të vlefshëm” në luftën kundër terrorit.
XS
SM
MD
LG