Ndërlidhjet

BRUKSEL


Këshilli i NATO-s filloi në Bruksel një sesion special për të diskutuar krizën irakiane.
Sekertari i përgjithshëm, George Roberston tha se ambasadorët e NATO-s do të diskutojnë çështje duke përfshirë edhe mbështetjen për Turqinë, vendin anëtar të Aleancës që kufizohet me Irakun, në rast sulmi të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Robertson ka thënë se NATO dhe Bashkimi Evropian janë “plotësisht unikë” në kërkesat që regjimi irakien të çarmatoset në përputhje me rezolutat e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG