Ndërlidhjet

BAGRAM


Trupat e Shtetetve të Bashkuara kanë përfunduar me gjurmimin dhe shkatërrimin e shpellave në jug-lindje të Afganistanit, ku muajin e kaluar u zhvilluan luftime me luftëtarë të mbetur talibanë dhe al kaidas, por nuk gjetën ekstremistë të fshehur në to.
Zëdhënësi i trupave tha se operacioni i spastrimit të shpellave ishte një sukses sepse ekstremistët e dyshuar nuk munden ta shfrytëzojnë më ate rajon si bazë.
XS
SM
MD
LG