Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka falënderuar 10 vendet nga Evropa Qendrore dhe Lindore për nënshkrimin e deklaratës së përbashkët në mbështetje të pozicionit të Shteteve të Bashkuara ndaj Irakut.
Zëdhënësi Ari Fleicher tha në Uashington se presidenti George Bush është krenar të ketë mbështetjen e tyre. Ai tha se popujt e Evropës Lindore dhe Qendrore e dijnë shumë mirë rrezikun nëse tirania lihet e pa sfiduar.
XS
SM
MD
LG