Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka shtyrë vendimin nëse do të mbronte Turqinë nga agresion i mundëshmëm nga Iraku në rast lufte, por Aleanca me gjasë do të arrijë marrëveshje nga java e ardhëshme.
Vendet anëtare të Aleancës, Franca, Gjermania dhe Belgjika deri tash kanë kundërshtuar fillimin e planifikimeve ushtarake, duke argumentuar se kjo do të dërgonte mesazhin se lufta është e pashmangëshme ndërkohë që përpjekjet diplomatike vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG