Ndërlidhjet

LONDËR


Britania dërgon avionë të tjerë në Gjirin Persik para luftës së mundëshme të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Sekretari britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon ka thënë në Parlament se kur do të kompletohen dërgimet, Britania do të ketë rreth 100 avionë në Gji që do të mbështeteten nga një personel 7.000 vetësh.
Britania tashmë ka premtuar nja 30 mijë trupa dhe 17 luftanije për luftën e mundëshme kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG