Ndërlidhjet

VJENË


Bashkësia ndërkombëtare është ende e përqëndruar në procesin e inspektimeve në Irak, si mundësi për zgjidhjen e krizës. Kështu ka deklaruar gjatë ditës, Hans Blix, shefi i inspektorëve të kontrollit të armëve.
“Mendoj se cdokush do të dëshironte të shihte inspektime efikase si mënyrë për camratimin e Irakut. Është kjo dëshirë e vendeve arabe, e gjithe evropianëve dhe jam i bindur se është dhe e presidentit Bush dhe kryeminsitrit Blair”, nënvizoi Blix.
XS
SM
MD
LG