Ndërlidhjet

SOFJE


Parlamenti bullgar ka miratuar lejimin e përdorimit të hapësirës së tij ajrore nga Shtetet e Bashkuara, në rast të një lufte të mundshme me Irakun.
Njëherësh një njësi prej 150 trupash, të specializuara në aksione shpëtimi apo humanitare, do të vendosen në vendet fqinje me Irakun.
Masa të ngjashme ka miratuar dhe Sllovakia dhe pritet që gjatë ditës t’i miratojë dhe Hungaria.
XS
SM
MD
LG