Ndërlidhjet

LONDËR


Qeveria britanike po përballet me kritika se një dosje e shërbimit të saj të inteligjencës, lidhur me programet e armëve të Irakut, përmbante materiale të marra nga burime të tjera dhe informacione të tejkaluara.
Sipas mediave britanike informacionet janë mbledhur 12 vjet më parë.
Një zëdhënës i qeverisë britanike ka deklaruar se informacionet janë ende të vlefshme dhe shërbimet britanike të inteligjencës asnjëherë nuk kanë marrë përsipër autorësinë e informacioneve.
XS
SM
MD
LG