Ndërlidhjet

BAGDAD


Shefat e inspektorëve të armëve të Kombeve të Bashkuara, Hans Blix dhe Mohamed El Baradei arritën në Bagdad për bisedime dy-ditëshe, ku pritet t’u bëjnë presion zyrtarëve irakianë që të përmirësojnë bashkëpunimin e tyre me programin vijues të inspektimit.
El Baradei ka thënë me të arritur se misioni aktual i inspektimit në Irak është i rëndësishëm, por jo shansi e fundit për të shmangur luftën.
XS
SM
MD
LG