Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjencia Afgan Islamic Press raporton nga Islamabadi se mbrëmë janë vrarë pesë ushtarë afganë, kurse katër janë plagosur në një sulm nga persona të panjohur në provincën Helmand, afër Pakistanit.
Asnjë grup nuk mori përgjegjësinë për sulmin, por ai rajon njihet si vend-strehim luftëtarësh talibanë dhe forcash që janë nën komandën e të rrebeluarit Gulbadeen Hekmatyar.
XS
SM
MD
LG