Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Peter Struck ka thënë se Berlini dhe Parisi do të paraqesin në Këshillin e Sigurimit një plan të përbashkët për përforcimin e inspektimeve të armëve me trupa të Kombeve të Bashkuara, në kuadrin e përpjekjeve për të shmangur luftën në Irak.
Britania refuzon çfarëdo sugjerimi për dërgimin e një force të Kombeve të Bashkuara në Irak si alternativë ndaj ofenzivës ushtarake, ka thënë britaniku Charls Powell në Konferencën ndërkombëtare për sigurinë në Mynih.
XS
SM
MD
LG