Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak ka thënë sot se arabët janë të pafuqishëm për të shmangur luftën në Irak, por sidoqoftë i ka dërguar mesazh presidentit irakien Saddam Hussein me thirrjen që të ndërmarrë aksionet e domosdoshme për t,i dhënë fund krizës .
Mubarak i ka bërë këto komente pas takimit në Sharm El Sheik me liderët e Sirisë dhe Libisë, të cilëve iu bashkuan edhe ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite dhe sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe.
XS
SM
MD
LG